KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnål 15763511
nr 1576 3511
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Torrnål, "Pilgren". Signerad, numrerad 15/25, daterad 1982. Bildmått: 18x24 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 november 2023
kl 18:36:55
100 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
900 kr